
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10.2 mm |
| Width | 5.3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 30 |
| Resistance | 110 mΩ |
| Height | 2 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.95 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Type | PCMCIA Switch |
| Interface | Parallel |
| Output Current | 1 A |
| Operating Supply Voltage | |
| Output Type | |
| Max Supply Voltage | 5.25 V, 13.5 V |
| Min Supply Voltage | 0 V |
| Max Output Current | 1 A |
| Output Configuration | High Side |
| Number of Outputs | 4 |
| Number of Ports | 2 |
| Nominal Input Voltage | 13.5 V |
| Fault Protection | Over Temperature |
| On Resistance (RON) | 110 mΩ |
| Ratio - Input:Output | 3:4 |
| Current Limit |
Stock: 1042
Distributors
pcbx
Unit Price$4.01133
Ext.Price$4.01133
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.01133 | $4.01133 |
| 10 | $3.80529 | $38.05290 |
| 25 | $3.52317 | $88.07925 |
| 50 | $3.36620 | $168.31000 |
| 100 | $3.21624 | $321.62400 |
| 300 | $3.09868 | $929.60400 |
| 500 | $2.98541 | $1492.70500 |
| 1000 | $2.91018 | $2910.18000 |
| 3000 | $2.72893 | $8186.79000 |
